Czym czyścić biurową elektronikę?

Sprzęt elektroniczny jest siedliskiem brudu oraz kurzu. Regularne ich czyszczenie konieczne jest dla prawidłowego funkcjonowania.

Sprzątanie urządzeń elektronicznych

Urządzenia elektroniczne brudzą się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Kurz potrafi przedostać się wszędzie przez małe otwory. Regularne czyszczenie daje możliwość lepszego funkcjonowania sprzętu oraz zabezpiecza ich wnętrza przed uszkodzeniem. Zewnętrzne elementy takie jak obudowy czy ekrany monitorów są łatwiejsze w utrzymaniu czystości.  Klawiatury niestety brudzą się bardzo często. Zwłaszcza że czasami jego użytkownicy spożywają posiłki przy komputerze. Okruszki przedostające się między klawisze mogą spowodować ich niewłaściwą pracę lub uszkodzenie. Czyszczenie elektroniki wymaga użycia specjalistycznych środków. Najlepiej, gdy sprzątanie biura powierzymy profesjonalnej firmie, która dysponuje sprawdzonymi środkami chemicznymi wysokiej jakości, które usuną nawet uporczywe zabrudzenia. Firma Tuden działa na rynku 30 lat, oferując kompleksowe sprzątanie biura 7 dni w tygodniu.

Czym czyścić biurową elektronikę?

Do czyszczenia sprzętu elektronicznego stosuje się preparaty do nich przeznaczone. Nie należy stosować silnych środków chemicznych. Z monitorów kurz najlepiej ściągają miękkie ściereczki z mikrofibry, nie stosuje się ręczników papierowych, które mogą uszkodzić ekran. Bardzo dobrze sprawdzają się pianki do czyszczenia. Natomiast klawiaturę można uprzątnąć, używając odkurzacza z miękką końcówką, da to możliwość pozbycia się elementów, które mogły dostać się pomiędzy klawisze. Zarówno do czyszczenia komputera, jak i klawiatury stosuje się sprężone powietrze. Firmy, które na co dzień zajmują się sprzątaniem biur, dysponują profesjonalnymi środkami. Preparaty te nie niszczą powierzchni, nie pozostawiają smug i zacieków oraz zabezpieczają sprzęt przed osadzaniem się kurzu. Dezynfekcja sprzętu elektronicznego musi odbywać się przy odłączeniu od prądu. W przypadku ekranów płyn nie powinien dostać się pod ramkę, dlatego nie należy stosować środka bezpośrednio na ekran.

Wróć