Jak pozbyć się zapieczonego tłuszczu?

Czyszczenie zapieczonego tłuszczu bywa czasochłonne. Zwłaszcza gdy jest on mocno przywarty do powierzchni. Jednak są gotowe preparaty, z których warto skorzystać.

Jak pozbyć się zapieczonego tłuszczu?

 Zadbana kuchnia to oczywiście regularne sprzątanie kuchenki gazowej, piekarnika czy płyty indukcyjnej. Niejednokrotnie zapominamy wyczyścić sprzętów po każdym użyciu, co prowadzi do znacznie trudniejszego usunięcia spalenizny. Wiele osób decyduje się na domowe sposoby z użyciem soku z cytryny czy też sody oczyszczonej. Niestety nie zawsze takie rozwiązanie przynosi oczekiwany efekt. Dlatego też warto skorzystać ze specjalistycznych preparatów. Clinex Grill to doskonały środek nadający się do usuwania zapieczonego tłuszczu z różnego rodzaju powierzchni. Znajdziemy go w ofercie firmy Tuden, która jest przedstawicielem renomowanych marek preparatów specjalistycznych do czyszczenia powierzchni mieszkalnych jak również biur i innych punktów usługowych. Bardzo skuteczny w czyszczeniu grilli, rusztów, płyt grzewczych, patelni oraz kuchenek.  

Domowe sposoby czyszczenia piekarnika

Najprostszym sposobem czyszczenia piekarnika jest posypanie go sodą i spryskanie wodą. Następnie należy odczekać około dwóch godzin i delikatnie wytrzeć. Można również zastosować mieszaninę wody i płynu do naczyń, a następnie posypać sodą. Taką mieszaninę pozostawiamy na noc i później usuwamy zanieczyszczenia delikatna gąbka lub ściereczką. Bez względu na sposób, jaki wykorzystamy do czyszczenia piekarnika, resztki zanieczyszczeń należy usuwać delikatną ściereczką. Wszelkie szorstkie gąbki nie są wskazane, gdyż może dojść do zarysowań i uszkodzenia powierzchni piekarnika. Takie domowe sposoby warto zastosować co jakiś czas, nie zastąpią one profesjonalnych preparatów, jednak będą ich uzupełnieniem. Przy czyszczeniu piekarnika nie możemy zapominać o czyszczeniu gumowych uszczelek oraz szyb, na których często osadza się tłuszcz. Do uszczelek można użyć wody z płynem, należy je często przecierać, aby nie pozostawały w nich okruszki i inne zanieczyszczenia.

Wróć