Jak szybko i efektywnie pozbyć się śniegu z posesji?

Nic tak nie psuje poranka, jak zaśnieżony podjazd, który przed wyjazdem do pracy trzeba odśnieżyć. Zamiast delektować się aromatyczną kawą, trzeba chwycić za łopatę i ruszyć na nierówną walkę z nieustannie sypiącym śniegiem. Optymizmem nie napawa fakt, że po powrocie do domu czeka nas dokładnie ten sam scenariusz, czyli odśnieżanie. A gdyby tak zlecić odśnieżanie firmie sprzątającej?

Jak odśnieżyć podjazd?

Śnieg można usunąć z posesji z użyciem łopaty do śniegu, czyli w sposób ręczny. Nie stanowi to problemu dla właścicieli nieruchomości z krótkim podjazdem, ale przy większych posesjach jest to nie lada wyzwanie. Wówczas warto sięgnąć po odśnieżarki mechaniczne lub ciągnik z osprzętem do odśnieżania. Oferujemy porządkowanie terenów wokół budynków także zimą i zajmujemy się odśnieżaniem, podczas gdy nasi klienci mogą spokojnie wypić kawę przed długim dniem w pracy, a po powrocie do domu wjechać do garażu przez odśnieżony podjazd.

Walka z lodem

Ubocznym skutkiem odśnieżania często jest lód zalegający na podjazdach. Wystarczy, że temperatura wzrośnie na chwilę, aby w nocy znów spaść poniżej 0 stopni Celsjusza i w efekcie rankiem cały podjazd jest oblodzony. Do usuwania lodu stosujemy chlorek magnezu, który topi lód i pozwala na usunięcie resztek zamarzniętego śniegu. W przeciwieństwie do soli kuchennej chlorek magnezu jest skuteczny także podczas siarczystych mrozów oraz nie uszkadza powierzchni ani nie wpływa na roślinność przy podjeździe. Ponadto chlorek magnezu działa przez kilka godzin i chroni przed ponownym zamarznięciem. A zatem, zamiast ręcznie skuwać lód, ryzykując uszkodzenie kostki brukowej ostrym szpadlem łopaty, lepiej zaufaj specjalistom i zleć prace porządkowe wokół domu.

Wróć