Jakie naczynia można myć w zmywarkach, a które trzeba czyścić ręcznie?

Dzięki odpowiednim sprzętom oraz dobrze dobranym środkom czyszczącym codzienne obowiązki związane z utrzymaniem czystości mogą stać się mniej uciążliwe. Z pewnością zmywarka może pomóc w zaoszczędzeniu czasu i energii.

Czego nie można myć w zmywarce?

Naczynia do mycia w zmywarce używana jest gorąca woda pod ciśnieniem oraz specjalnie do tego przystosowane środki chemiczne. Jednak dzięki wykorzystaniu właściwych środków jak tabletki, płyny czy proszki, elementy myte w zmywarce stają się idealnie czyste. Niestety nie wszystkie naczynia można wkładać do zmywarki. Niektóre środki mogą przyczynić się do ich odbarwienia, odkształcenia, czy też innych uszkodzeń. Z pewnością nie można myć w zmywarce porcelany, gdyż jest zbyt delikatna i wymaga specjalnej pielęgnacji. Pod żadnym pozorem nie można włożyć do zmywarki srebrnej zastawy stołowej ani kryształowych kieliszków. Ręcznie malowane i drewniane naczynia również nie nadają się do zmywarki, gdyż mogą się odkształcić i stracić kolor. Te należy czyścić ręcznie stosując przy tym delikatne środki.

Co możemy bezpiecznie myć w zmywarce?

Zmywarka jest bardzo praktycznym urządzeniem, które ułatwia codzienne życie. Takie maszyny są szeroko stosowane w gastronomii oraz w wielu gospodarstwach domowych. Właściwie trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez takiego sprzętu. W zmywarce bez problemu można myć wiele przedmiotów codziennego użytku. Doskonale sprawdzają się do mycia talerzy, misek, szklanek, kubków, garnków, patelni, sztućców ze stali nierdzewnej oraz wszelkich przedmiotów odpornych na wysoką temperaturę. Przy zastosowaniu odpowiednich preparatów można osiągnąć rewelacyjny efekt mycia. Duży wybór środków i płynów do mycia w zmywarkach dostaniemy w firmie TUDEN. Większość z tych środków można stosować nie tylko do domowych zmywarek, ale również do profesjonalnych zmywarek gastronomicznych. Wszystkie naczynia po umyciu są idealnie czyste.

Wróć