Kiedy odkurzać na sucho a kiedy na mokro?

Odkurzacze do pracy na mokro i sucho to niezwykle uniwersalne sprzęty, nieodzowne w każdej firmie sprzątającej. Warto je także zakupić na użytek prywatny – na rynku dostępne są kompaktowe modele, w sam raz do sprzątania domu lub mieszkania. Zalet odkurzaczy do pracy na mokro i sucho jest nieskończenie wiele. Urządzenia te znacznie ułatwiają i przyspieszają codzienne porządki oraz skutecznie i dokładnie usuwają wszelkie zabrudzenia.

Odkurzanie na sucho czy na mokro?

Zadaniem odkurzacza pracującego w trybie suchym jest zbieranie kurzu i innych drobnych zabrudzeń z różnych powierzchni. Funkcja odkurzania na mokro doskonale sprawdza się do usuwania wszelkich wilgotnych zanieczyszczeń, na przykład zachlapań i tłustych plam. Odkurzacz poradzi sobie z każdą plamą i pozostawi podłogę idealnie czystą.

Odkurzacze do pracy na mokro i na sucho wyposażone są w kilka końcówek roboczych – do dużych powierzchni jest szeroka szczotka a do pracy na sucho i mokro specjalna szczotka dwufunkcyjna. Do czyszczenia szczelin dostosowana jest wąska szczotka oraz mała ssawka.

Zalety odkurzaczy do pracy na sucho i mokro

W naszej codziennej pracy wykorzystujemy profesjonalne urządzenia czyszczące, między innymi odkurzacze do pracy na mokro i na sucho. Dzięki skutecznemu systemowi filtrów HEPA można skutecznie zredukować ilość pyłów w powietrzu, a zatem jest to bardzo dobre rozwiązanie dla alergików. W dwufunkcyjnych odkurzaczach nie ma tradycyjnych worków, ale pojemniki na kurz, które po zakończonej pracy wystarczy umyć pod bieżącą wodą, dzięki czemu koszty eksploatacji są niższe. Odkurzacze w trybie pracy na mokro mają funkcję mopów parowych, a więc do mycia nie trzeba stosować żadnych detergentów.

Wróć