Sprawdzone sposoby czyszczenia posadzek z tworzyw sztucznych

Posadzki ze sztucznego tworzywa charakteryzują się wysoką wytrzymałością, co jest z pewnością ich wielką zaletą. Jednak, jak wszystkie inne powierzchnie w wyniku długotrwałego użytkowania ulegają zniszczeniom. Aby wydłużyć ich żywotność oraz uniknąć uszkodzeń, jednocześnie zachowując początkowy wygląd, należy odpowiednio zadbać o ich konserwację.

Środki i urządzenia do czyszczenia posadzek

Aby dobrze wyczyścić i zakonserwować podłogę z tworzywa sztucznego najlepiej należy skorzystać ze specjalnego sprzętu oraz środków czyszczących, dobranych do naszej powierzchni. Czyszczenie podstawowe polega na usunięciu starych powłok zabezpieczających i nałożeniu nowych. W tym celu będziemy potrzebować szorowarki, wysokiej jakości środka do doczyszczania, zielonych padów walcowych lub szczotek walcowych oraz nowej powłoki ochronnej. Przed rozpoczęciem czyszczenia należy pozbyć się z powierzchni luźnego brudu. Na tak przygotowana powierzchnię nakładamy środek czyszczący i pozostawiamy go przez 10 minut do rozpuszczenia się warstwy ochronnej. Następnie dokładnie usuwamy pozostałości. Po zdjęciu starej nawierzchni, za pomocą szorowarki i wody neutralizujemy czyszczoną podłogę.  Na wysuszoną powierzchnię nakładamy dwie świeże warstwy ochronne w odstępie 30 minut. Po całkowitym ich utwardzeniu się polerujemy posadzkę.

Innym, zdecydowanie mniej pracochłonnym sposobem na czyszczenie sztucznych podłóg jest mycie zasadnicze. Sprawdza się ono jednak tylko w przypadku lekkich, powierzchownych zanieczyszczeń. Czyszczenie takie możemy wykonać tradycyjnym ręcznym myciem przy użyciu mopa lub mechaniczną myjką. Zawsze jednak powinniśmy skorzystać ze specjalistycznych środków myjących. Są to zwykle dobrze dobrane środki chemiczne o różnym stężeniu. Nie znajdziemy ich na półkach supermarketów. Aby uniknąć rozczarowań, wynikających z niedomytej  posadzki, najlepiej jednak  jest zatrudnić specjalistów, którzy zajmują się na co dzień myciem i konserwacja różnych powierzchni. W ten sposób pozbędziemy się kłopotu poszukiwania odpowiednich środków chemicznych, ale przede wszystkim, firmy sprzątające posiadają odpowiednie urządzenia, które uporają się nawet z trudnymi zabrudzeniami.

Wróć